17 listopad 2020

Odpowiedzą za uszkodzenie mienia i groźby

fot. KPP Gniezno
Sprawcy gróźb karalnych, uszkodzenia mienia i naruszenia nietykalności cielesnej zostali zatrzymani przez policjantów z Witkowa i Gniezna. Mężczyźni z błahych powodów zaatakowali osoby siedzące w samochodzie. Za popełnione przestępstwa grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Sprawą od razu zajęli się p olicjan ci z Witkowa i Gniezna. W przeciągu kilkunastu godzin zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 21, 23 i 25 lat. Dwóch z nich to mieszkańcy Witkowa, trzeci jest mieszkańcem powiatu słupeckiego. W toku dalszych czynności funkcjonariusze odzyskali skradzione 800 złotych, a następnie zabezpieczyli pistolet zasilany gazem co2, na którego posiadanie nie jest wymagane pozwolenie. Telefon, jak wynika z ustaleń policjantów został zniszczony przez sprawców.

Dwóch z zatrzymanych usłyszało zarzuty dotyczące gróźb karalnych, uszkodzenia mienia oraz naruszenia nietykalności cielesnej poniżej 7 dni, kolejny usłyszał zarzut gróźb karalnych oraz uszkodzenia mienia.

Przestępstwo zostało przez prokuratora w Słupcy zakwalifikowane jako działanie o charakterze chuligańskim. Kodeks karny przewiduje szczególną, surowszą odpowiedzialność wobec chuliganów. Kary dla tych przestępców są wyższe i nie mogą oni korzystać z wielu ułatwień i dobrodziejstw jakie przewidują przepisy prawa.

Po wykonanych czynnościach w dniu 16 listopada br. podejrzani zostali doprowadzenie do Prokuratury Rejonowej w Słupcy z wnioskami o zastosowanie środków zapobiegawczych.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
88839
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gnieznie

kiedy
2021-02-21 16:00
miejsce
Aula Pomnik, Gniezno, ul....
wstęp biletowany