Przejdź do treści
8°CPowietrze: bardzo dobre wtorek, 13 października 2026 · imieniny: Edwarda, Teofila wschód 07:09 · zachód 18:01
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 34 Sprawozdanie Komisji o poselskich projektach ustaw:- o zmianie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych;- o zmianie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawy o radiofonii i telewizji (druki nr 2007, 2010, 2856 i 2856-A) - trzecie czytanie

08.10.2026 21:24, 66. posiedzenie Sejmu, dzień 3, głosowanie nr 138

Wynik głosowania

Nieprzyjęte poprawka 9

Za głosowało 6 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
6 1,4%
Przeciw
434 98,4%
Wstrzymało się
1 0,2%
Nie głosowało
19

Procenty liczone od 441 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Gniezno

Przeciw 9

Posłowie związani z miastem Gniezno

O czym było głosowanie

Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych

projekt poselski, stan: uchwalony, druki nr 2007, 2856, 2856-A

projekt dotyczy ograniczenia nadmiernej dostępności alkoholu i przeciwdziałanie jego promocji poprzez m.in całkowity zakaz reklamy i promocji wszystkich napojów alkoholowych, w tym piwa; zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach paliw, w zakładach leczniczych oraz w godzinach nocnych na terenie całego...

Sprawozdawca: Grzegorz Napieralski

Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawy o radiofonii i telewizji

projekt poselski, stan: uchwalony, druki nr 2010

projekt dotyczy m.in.: wprowadzenia bezwzględnego zakazu reklamy alkoholu, rozszerzenia uprawnień dla gmin do wprowadzania godzinowego zakazu sprzedaży alkoholu, podniesienia opłat za uzyskanie zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych w handlu detalicznym

Sprawozdawca: Grzegorz Napieralski

Debata w tej sprawie tego dnia

  • Grzegorz NapieralskiKOPanie Marszałku! Panie Premierze! W dniu 17 września Komisja Zdrowia rozpatrzyła 37 poprawek zgłoszonych w trakcie drugiego czytania. Komisja Zdrowia...

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156015402
PiS147013818
Rozwój Plus4003703
PSL-Trzecia Droga3202903
Lewica2102001
Konfederacja1601501
Centrum1501500
Polska 20501501401
niezrzeszeni72500
Demokracja Bezpośrednia40400
Razem44000
Konfederacja Korony Polskiej30300

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 13.10.2026 10:05; głosowanie pobrane: 08.10.2026 21:36