15 marzec 2023

Nie parkuj na miejscach dla niepełnosprawnych

zdjęcie: Nie parkuj na miejscach dla niepełnosprawnych / pixabay/3865315
Gnieźnieńscy policjanci przypominają wszystkim kierującym o bezwzględnym przestrzeganiu przepisów dotyczących parkowania pojazdów na miejscu dla niepełnosprawnych. Na wyznaczonych takich miejscach, mogą parkować wyłącznie osoby posiadające kartę parkingową.
REKLAMA

Sytuacja miała miejsce 10 marca br. około godziny 10:30 w Gnieźnie. Do miejscowych policjantów wpłynęło zgłoszenie, że na jednej z ulic, na miejscu przeznaczonym dla osób z niepełnosprawnościami m.in. ruchowymi zaparkowane są dwa pojazdy bez kart parkingowych.

Gdy na miejsce udał się patrol drogówki zastał zgłaszającego, który tłumaczył, że przyjechał samochodem z niepełnosprawnym synem i chciał zaparkować auto „na kopercie” ale nie mógł, bo prawdopodobnie zaparkowały tam swoje auta osoby do tego nieuprawnione.

Patrol ruchu drogowego ujawnił na miejscu dla niepełnosprawnych już tylko jedno auto, volkswagena z kartą osoby niepełnosprawnej, którą w międzyczasie przyniosła kierująca tym autem mieszkanka Trzemeszna. Gdy policjanci poprosili kobietę o okazanie tej karty okazało się, że ona nie jest jej właścicielką, a karta należy do członka jej rodziny. Za posługiwanie się kartą należącą do innej osoby policjanci nałożyli na kobietę mandat karny w wysokości 1 200 złotych.

Druga kobieta, mieszkanka Gniezna która przed przyjazdem patrolu zdążyła przestawić opla została przez policjantów również wylegitymowana Funkcjonariusze nie ukarali jej, ponieważ gdy przyjechali opla „na kopercie” już nie było, pouczyli natomiast zgłaszającego interwencję, że może złożyć zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia przez kierującą oplem, (który miał być zaparkowany w miejscu dla inwalidy, w momencie, gdy podjechał z niepełnosprawnym synem). I wiecie co mężczyzna złożył zawiadomienie a sprawą zajmują się policjanci z Ogniwa ds. Wykroczeń.

Każdy kto parkuje pojazd w miejscu dla osoby niepełnosprawnej powinien zdać sobie sprawę z tego, jak wielki może to być problem dla ludzi, dla których te miejsca są zarezerwowane.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Gniezno
7.5°C
wschód słońca: 05:47
zachód słońca: 18:05
Koronawirus
wielkopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gnieznie

kiedy
2023-03-24 19:00
miejsce
Aula I Liceum Ogólnokształcącego,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-25 17:00
miejsce
Aula Pomnik, Gniezno, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-05 19:00
miejsce
Młyn Restauracja - Kawiarnia,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-14 19:00
miejsce
Aula I Liceum Ogólnokształcącego,...
wstęp biletowany